Szülok és gyerekek – talán a legszorosabb emberi kapcsolat, ami egy életen át elkísér minket. A harmónia megteremtéséhez fontos, hogy megértsük, hogy személyes konfliktusaink megoldásában nem az segít, ha megváltoztatjuk, hanem ha megértjük hozzátartozóinkat és nem utolsó sorban önmagunkat.
Ehhez nyújt kiváló segítséget a számmisztika elismert szakértoje, Székelyhidi Ágnes. Legújabb könyvében 11 típusú gyereket (azon belül 3 korcsoportot és fiú-lány felbontást), majd 11 típusú szülot (külön apát és anyát) különböztetünk meg. Azért 11 típusról esik szó, mert a születési dátumban most csak a nap számát vesszük figyelembe, ez mutatja ugyanis a személyiség lényegét.
Újdonság a szimpátiára utaló testvérszámok és az ellentéteket kifejezo ellenpólusok fogalma. A gyerek jellemének megfejtését segíti az adott szám mesefigurája, illetve az adott karakterre jellemzo szeretetnyelv leírása. Ez utóbbi különösen fontos, hiszen ha szeretetünket hangsúlyosan a neki leginkább megfelelo módon fejezzük ki, akkor gyermekünk érzelmileg biztonságban fogja érezni magát.
A könyv elso részében a gyerekek, második részében pedig a szülok szempontjából vizsgálja a szülo-gyerek kapcsolatot, így a megfelelo számot fellapozva mindkét „szerepünkrol” elemzését megismerhetjük.
Ha a gyermekünkrol olvasunk, egyfajta használati útmutatót kapunk ahhoz, hogyan tudjuk segíteni ot, miben igényli a legtöbb támogatást és hol vannak nevelésének kritikus pontjai. A szüleinkre vonatkozó részt is érdemes fellapozni, illetve a saját számunkat gyerekként. Tanulságos lehet visszamenoleg is ráébredni konfliktusforrásokra, és akár még a feszültségek kezelésére is lehet esély, hiszen ahogy Erich Kästner mondta, „Sosincs késo egy boldog gyermekkorhoz!”
Számmisztika: Szülő-gyerek kapcsolatok a számok tükrében
3 300 Ft
„A gyermekeket tiszteletben kell fogadni,
Szeretetben kell nevelni,
És szabadságban kell elbocsátni.”
R.Steiner
Cikkszám: 3308
Kategóriák: Könyvek, Spirituális tanítások, útmutatások, Számmisztika
Kapcsolódó termékek
Akció!
Asztrológia
Akció!
Könyvek
Boldogság, Pozitív gondolkodás
4 200 Ft

A függoleges világkép
Golden NAG Lamare füstölő
Dr. Bach virágesszenciái 

